بر اساس نامه سازمان هواپیمایی کشوری، ورود و پذیرش هر گونه حیوان خانگی در ترمینال مسافری در پروازهای داخلی ممنوع بوده و مسافران می بایست در صورت داشتن حیوان زنده ، به قسمت بار (CARGO) "هما" مراجعه نمایند . در پروازهای داخلی تحویل حیوان زنده به واحد خدمات بار، حداقل 3ساعت قبل از پرواز انجام می پذیرد.

ورود و پذیرش حیوانات خانگی ( سگ و گربه ) در ترمینال مسافری در پروازهای بین المللی با رعایت مقررات و استانداردهای IATA LAR  و ارائه مدارک مربوطه (گواهی بهداشتی،پاسپورت یا شناسنامه، داشتن میکروچیپ و غیره ) در قسمت بار هواپیما امکان پذیر می باشد. نگهداری حیوان خانگی در داخل قفس استاندارد از لحاظ ابعاد مجاز، کف نفوذناپذیر و ظروف آب و غذا مورد نیاز حیوان در طول سفر هوایی از ابتدای ورود به سالن فرودگاه مبدا و خروج از سالن فرودگاه مقصد الزامی است . همچنین خلع قابلیت های دفاعی حیوان خانگی که ممکن است حتی با نگهداری در قفس برای سایر مسافران ایجاد ترس ، ناراحتی و استرس نماید ( مانند بستن پوزه بند برای سگ ها ، دستکش برای گربه ها ) بر حسب مورد الزامی است.

با توجه به محدودیت های حمل حیوان زنده با ناوگان "هما" ، می بایست قبل از پرواز هماهنگی های لازم جهت امکان حمل حیوان با پرواز مسافر عمل آید . حمل حیوان زنده در تایپ های ایرباس 321، ایرباس 320 ، و ATR امکان پذیر نمی باشد. همچنین تا اطلاع ثانوی پذیرش حیوان در داخل کابین مسافری در شبکه پروازی "هما" امکان پذیر نمی باشد.

ورود و پذیرش هرگونه حیوان خانگی در ترمینال مسافری در پروازهای داخلی ممنوع بوده و مسافران می بایست در صورت همراه داشتن حیوان زنده ، به قسمت بار (cargo) شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران مراجعه نمایند. در پروازهای داخلی تحویل حیوان زنده به واحد خدمات بار ، حداقل سه ساعت قبل پرواز انجام می گیرد.

ورود و پذیرش حیوانات خانگی (سگ و گربه) در ترمینال مسافری در پروازهای بین المللی با رعایت مقررات و استانداردهای IATA LAR و ارائه مدارک مربوطه (گواهی بهداشتی ، پاسپورت یا شناسنامه ، داشتن میکرو چیپ و غیره) در قسمت بار هواپیما امکان پذیر است . نگهداری حیوان خانگی در داخل قفس استاندارد از لحاظ ابعاد مجاز ، کف نفوذ ناپذیر و ظروف آب و غذای مورد نیاز حیوان در طول سفر هوایی از ابتدای ورود به سالن فرودگاه مبدا و خروج از سالن فرودگاه مقصد الزامی است . همچنین خلع قابلیت های دفاعی حیوان خانگی که ممکن است حتی با نگهداری در قفس برای سایر مسافران ایجاد ترس، ناراحتی و استرس نماید (مانند بستن پوزه بند برای سگ ها، دستکش برای گربه ها) برحسب مورد الزامی می باشد .

تا اطلاع ثانوی پذیرش حیوان در داخل کابین مسافری در شبکه پروازی "هما" امکان پذیر نمی باشد.

با توجه به محدودیت های حمل حیوان زنده با ناوگان "هما" می بایست قبل از پرواز، هماهنگی های لازم جهت امکان حمل حیوان با پرواز مسافر به عمل آید.

 

کارگو”  به حمل بارهای تجاری در حجم بالا گفته میشود.

در صنعت حمل و نقل هوایی، اصطلاح "صادرات بار" به فرایند پذیرش و ارسال بار به دیگر مقاصد (داخل و یا خارج از کشور) و اصطلاح "واردات  بار" به فرایند پذیرش و ورود بار از دیگر مبادی (داخل و یا خارج از کشور) اطلاق می شود و صرفا برای محمولات تجاری نیست . در این صنعت این اصطلاح برای حمل انواع محمولات در سطح عادی و تجاری استفاده می شود .

در رزرو از طریق سایت ، ماکسیمم 9 نفر در یک مرحله امکان تهیه بلیت را دارند.

در صورت انصراف مسافر از سفر، تا 24 ساعت مانده به زمان پرواز، مبلغ 25% از بهای پایه بلیت در هر مسیر کسر و مابقی به مسافر مسترد می گردد. از 24ساعت مانده به زمان پرواز به بعد، مبلغ 50% از بهای پایه بلیت کسر و مابقی به مسافر مسترد می گردد.

بهای کل بلیت یک طرفه طبق بخشنامه صادره از سوی هواپیمایی کشوری از تهران به بغداد یا نجف اشرف و بالعکس ، 4میلیون تومان است و قیمت بلیت بزرکسال (ADL) و خردسال (CHD) یکسان می باشد. در بعضی تاریخها ، بلیت با نرخ پایین تر از مبلغ مصوب نیز عرضه می گردد.

تهیه بلیتهای انفرادی از/به مقصد نجف/بغداد در ایام اربعین تنها از طریق سایت هواپیمایی "هما" امکان پذیر است.

سن مسافر در زمان آخرین مسیر پروازی در یک بلیت، تعیین کننده نوع مسافر (بزرگسال-کودک-نوزاد) جهت محاسبه نرخ آن می باشد. مسافر از بدو تولد تا 2 سال (1سال و 364 روز) نوزاد، از 2 تا 12 سال (11سال و 364 روز) کودک محسوب می شود. تغییر نوع مسافر پس از صدور بلیت (قبل یا بعد از شروع مسافرت) امکان پذیر نبوده و می بایست بلیت استرداد و بلیت جدید صادر گردد.

در صورت هزینه دار بودن تغییر تاریخ کلاس نرخی اولیه، جریمه مربوطه دریافت و چنانچه کلاس نرخی بالاتری در تاریخ جدید موجود باشد مابه التفاوت نیز اخذ می گردد.

لازم به ذکر است در صورت کاهش نرخ، بلیت امکان تعویض نداشته و صرفا قابل استرداد بوده تا بلیت جدید با نرخ پایین تر صادر گردد.

صفحه 1 از 12ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها