چنانچه  بلیت تهیه شده از سایت، به وسیله سایر دفاتر "هما" تغییر یافته باشد، امکان تعویض مجدد از طریق سایت وجود نداشته و دیگر دفاتر "هما" قادر به انجام آن می باشند .

خریداری بار اضافه همراه مسافر تنها در طول روند خرید بلیت و همزمان باهم قابل خرید می‌‏باشد و پس از صدور بلیت امکان اضافه کردن بار از طریق سایت امکان‏پذیر نمی باشد و ازطریق تماس با واحد فروش تلفنی می‏ توانید اقدام به خرید اضافه بار کنید.

در صفحه اول سایت، پس از انتخاب مبدا، مقصد و تاریخ مسافرت، تعداد مسافرین می بایست از باکس "مسافر تخفیف دار" انتخاب شود. لازم به ذکر است، امکان تهیه همزمان بلیت مسافر تخفیف دار و مسافر عادی وجود نداشته و فرایند خرید باید به صورت مجزا صورت پذیرد .
 

استعلام لازم جهت صدور بلیت های تخفیف دار، صرفا از طریق اتصال به مرکز اطلاعات آن سازمان (بنیاد شهید یا بهزیستی) صورت گرفته و در صورت مواجهه با بروز هرگونه خطا یا قطعی، ایراد مربوطه تنها از همان سازمان قابل پیگیری می باشد.

الف ) چنانچه بلیت، پس از ثبت نام در سایت و با کاربری شخصی تهیه شده باشد، می بایست پس از انتخاب بخش "ورود" و درج ایمیل و رمز عبور ، رزرو مربوطه را بازیابی نموده و بقیه مراحل تغییر انجام گیرد.

ب) در صورتی که بلیت به عنوان کاربر مهمان خریداری شده باشد، پس از انتخاب گزینه "لیست رزروها" و درج  نام خانوادگی به لاتین و کد رزرو، گزینه تغییر بلیت در دسترس می باشد .

امکان خرید اضافه بار، در طی فرآیند تهیه بلیت از طریق سایت و پس از ثبت اطلاعات مسافرین، در بخش "خدمات ویژه" وجود دارد .

این امکان، از طریق انتخاب گزینه "جداسازی" در لیست رزروها وجود دارد . 

تهیه بلیت کودک همراه مسافر تخفیف دار (بنیاد شهید یا بهزیستی) از طریق سایت امکان پذیر نبوده و می بایست پس از صدور بلیت تخفیف دار، از طریق سایر دفاتر هواپیمایی "هما" صورت پذیرد . پیشنهاد می گردد به جهت تهیه بلیت کودک با دفتر فروش تلفنی به شماره 46621888-021 تماس حاصل شود.

حداکثر وزن هر بسته یا جامه‌دان قابل پذیرش (صرف‌نظر از میزان جامه‌دان رایگان قید شده در بلیت) 23 کیلوگرم می‌باشد و "هما" تعهدی در قبال پارگی زیپ، جدا و یا شکسته شدن قفل، دسته و چرخ جامه‌دان‌های با وزن بالاتر از 23 کیلوگرم نخواهد داشت.

قابل توجه مسافران محترم

به منظور رعایت نكات ایمنی از قرار دادن انواع مایعات از قبیل روغن، سركه و. . . كه باعث آسیب‌دیدگی محتویات جامه‌دان خود و سایر مسافران می‌گردد، خودداری فرمائید.

تمامی خطوط هواپیمایی از جمله "هما" هیچگونه مسئولیتی در قبال مفقود شدن اقلام با ارزش (جواهرات، وجه نقد، مدارك شناسایی و ...) در جامه‌دان‌های پذیرش شده نخواهند داشت. بر همین اساس توصیه می‌گردد این گونه اقلام را درون كیف دستی همراه خود به داخل كابین برده یا با مراجعه به واحد پذیرش بار جهت راهنمایی در خصوص مراحل بیمه نمودن اقلام خود اقدام نمائید.

در این صورت پرسنل "هما" با تشكیل پرونده متناسب با نوع آسیب وارده، شما را جهت تعیین و دریافت غرامت به واحد بیمه حقوقی "هما" واقع در فرودگاه مهرآباد، ادارات مركزی "هما" راهنمایی خواهند نمود.

صفحه 4 از 12ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها