براساس مقررات هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما"، ورود هرگــونه حیوان زنده به داخل كــابین هواپیما ممنوع می‌باشد. حمل حیوان زنده در داخل انبار بار هواپیما، براساس مقررات یاتا صورت می‌گیرد و علاوه بر آن، قوانین دولت كشورهای مقصد و ترانزیت باید مدنظر قرار گرفته شود. حمل حیوانات زنده مستلزم پرداخت هزینه می باشد.

 

در این خصوص می بایست به امور جامه‌دان "هما" مستقر در سالن ورودی فرودگاه مقصد مراجعه شود. همكاران ما براساس اطلاعات دریافتی از مسافر ، نسبت به تنظیم فرم‌های مربوطه اقدام می‌كنند. ارائه اطلاعات دقیق‌تر در یافتن بار مفقودی در اسرع وقت كمك شایانی خواهد کرد.

 • فرم «اطلاعات و مشخصات اثاثیه تحویل نشده به مسافر» حاوی یك شماره پیگیری است كه از طریق آن می‌توان از آخرین وضعیت جامه‌دان خود آگاه شد .

ابعاد ساك دستی همراه باید به گونه‌ای باشد كه به راحتی در محفظه مخصوص در بالای سر مسافر قرار گیرد، این ابعاد نبایستی از 56 سانتی‌متر (طول) ، 45 سانتی‌متر (عرض) و 25 سانتی‌متر (ارتفاع) باشد و در مجموع ابعاد نباید از 115 سانتی‌متر تجاوز كند. حداكثر میزان وزن مجاز برای مسافران كلاس عادی 5 كیلوگرم و "هما"كلاس 7 كیلوگرم می‌باشد. هر مسافر تنها مجاز به حمل یك بسته به داخل كابین هواپیما می‌باشد.

در پروازهای داخلی 25 دقیقه و در پروازهای خارجی 60 دقیقه قبل از زمان پرواز باجه‌های پذیرش مسافر بسته می‌شوند.

توصیه می‌گردد در پروازهای خارجی 3 ساعت و در پروازهای داخلی 1 ساعت و 30 دقیقه قبل از زمان پرواز به باجه پذیرش مراجعه شود .

 • - مقتضی است نام و نام خانوادگی مسافر، عینا مطابق با اطلاعات مندرج در گذرنامه باشد. تغییر نام بعد از صدور بلیت امکان پذیر نبوده و پرداخت هر گونه جریمه به علت مغایرت اسمی بر عهده مسافر می باشد.
 • - حضور مسافر در فرودگاه، 3ساعت قبل از پروازهای خارجی الزامی است.
 • - همراه داشتن گذرنامه برای احراز هویت در پروازهای خارجی جهت صدور کارت پرواز، الزامی است.
 • - مسافر بر طبق قوانین و مقررات جاری کشور مبداء و مقصد موظف به رعایت الزامات قانونی برای سفر از جمله اعتبار گذرنامه و صحت روادید و یا سایر مجوزهای لازم برای سفر میباشد.
 • - تهیه بلیت یک طرفه تنها در شرایط زیر مجاز می باشد :

الف) دارا بودن گذرنامه كشور مقصد

ب) دارا بودن کارت اقامت كشور مقصد

ج) دارا بودن ويزاي نوع D

*مسافراني كه داراي ويزاي محدود هستند براي صدور بليت رفت و برگشت می بایست به محدوده ي اعتبار ويزای خود توجه داشته باشند.

*در صورتيكه مسافر بليت رفت خود را ازايران اير و برگشت آن را از ايرلاين هاي ديگر به صورت جداگانه (دو بليط مجزا) تهيه كرده باشد ارائه هر دو بليت به كانتر پذیرش مسافر در فرودگاه الزامي مي باشد.

 • - مسافرین با شرایط خاص پزشکی، همچون (خانم هاي باردار(بالای 28 هفته) ، افرادي كه دچار بيماري هاي قلبي ـ عروقي، تنفسي، صرع، آنمي و ديابت مي باشند و و يا هر نوع شرايطي كه سبب منع سفر هوايي گردد) پیش از پرواز مکلف به دریافت مجوز پزشکی می باشند. جزئیات بیشتر در بخش "نکات پزشکی" سایت درج شده است .

ارتباط با مرکز پزشکی هوایی هما : تلفن 46624322 ایمیل medicalcenter@iranair.com  medicalcenter@iranair.com

 • - هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" هیچگونه مسئولیتی در خصوص ادامه سفر هوایی (در مسیرهای بین المللی با سایر شرکتها) ، زمینی و دریایی ندارد.

"هما" برای گروه‌های ذیل در مسیرهای بین‌المللی نرخ مخصوص در نظر گرفته است:

 1.  افراد بالای 60 سال
 2. دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور( در مسیر کشور محل تحصیل یا کشورهای مجاور)
 3.  اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها برای انجام فرصت های مطالعاتی یا شرکت در کنفرانس ها و سمینارهای مورد معرفی دانشگاه

مسافرانی كه از 24 ساعت مانده به پرواز به بعد، بلیت خود را باطل نمایند No- Show محسوب می‌شوند.

با توجه به شناورسازی نرخ مسیرهای داخلی از سوی هواپیمایی کشوری، کلاس‌های نرخی با ظرفیت‌های مشخص برای پروازها در نظر گرفته شده، که این امر موجب وجود نرخهای متفاوت در یک مسیر مشخص می‌گردد.

با توجه به تعدد کلاس‌های نرخی، هزینه‌های فوق در هر کلاس متفاوت می‌باشد.

(دفاتر خدمات مسافرتی موظف به آگاه کردن مسافر نسبت به هزینه‌های فوق می‌باشند.)

صفحه 10 از 12ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  8  9  [10]  11  12  بعدی   انتها