خدمات مرکز آموزش و بهسازی منابع انسانی

نقش و اهمیت سرمایه انسانی برای رشد و تعالی سازمان‏‌ها در فضای کسب و کار امروز بر کسی پوشیده نیست. جذب، انگیزش و توسعه سرمایه انسانی که بتواند شرکت‏‌ها را در دستیابی به اهداف‏شان یاری رساند به مهم‏ترین دغدغه مدیران منابع انسانی تبدیل شده است، بنابراین تسلط به مهارت‏‌های کاربردی منابع انسانی مانند آموزش، گزینش و استخدام، انگیزش کارکنان، ارزیابی و مدیریت عملکرد، توسعه کارکنان و چندین مهارت دیگر یک ضرورت برای مدیران منابع انسانی می‏‌باشد.

از جمله خدمات این مرکز تخصصی، آموزش‏‌های مورد نیاز كاركنان "هما" و متقاضیان سایر موسسات، سازمان‏‌ها یا شركت‏‌ها، در داخل یا خارج از كشور به صورت تئوری و عملی در حوزه‌‏های مختلف صنعت حمل و تقل هوایی همچون، عملیات پرواز (خلبانی، دیسپچ، سیمولاتور پرواز)، مهمانداری، مهندسی و تعمیرات، خدمات فرودگاهی، ایمنی، امنیت هوانوردی، بازرگانی هوایی (فروش، فروش بار و سیستم های رزرویشن، نرخ‏گیری و بلیط الكترونیك)، كیترینگ، زبان‏‌های خارجی و آموزش‌‏های عمومی (مدیریت، بازاریابی، خدمات مشتریان ، علوم رایانه ای و ...) می‌‏باشد. 

یكی از منحصر به فردترین مراكز آموزشی تخصصی هوانوردی در سطح كشور و حتی در منطقه است که عهده ‏دار تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز صنعت حمل و نقل هوایی می‏‌باشد.

افتخارات و دستاوردها

مركز آموزش "هما" با بهره‌گیری از بهترین امکانات آموزشی، مدرسین با تجربه و به ‏روزترین روش‌های تدریس، همواره در امر آموزش هواپیمایی در ایران پیش‏رو بوده است. دوره‌های آموزشی تخصصی در این مرکز، به صورت تئوری و عملی با بالاترین استانداردهای بین‌المللی به کلیه متقاضیان واجد شرایط ارائه می‌گردد. سالانه، بیش از بیست هزار فراگیر در بیست و هشت استان کشور و چهار کشور خارجی در این دوره‌ها حضور به هم می‌‏رسانند. در زیر برخی از افتخارات و دستاوردهای این مركز در سال‌های اخیر معرفی می‌گردد:

مركز آموزش "هما" همكاری خود را با مراكز مهم و معتبر داخلی و خارجی گسترش داده است. به طوری كه این مركز، اولین مركز آموزشی مورد تایید یاتا (IATA-ATC) در ایران می‌باشد و دوره‌های آموزش مهمانداری، كالاهای خطرناك، ایمنی، امنیت و آمادئوس را با گواهینامه بین المللی یاتا ارائه می‌نماید.

به دلیل توجه ویژه به امر كیفیت در آموزش، در این مركز از سال 91 تاكنون سیستم مدیریت كیفیت بر مبنای ایزو 9001 استقرار یافته است و مورد تایید شركت توف نورد (نمایندگی توف اتریش) می‌باشد. در سال 97 استقرار سیستم مدیریت كیفیت ISO9001 ویرایش 2015 مورد ممیزی قرار گرفت كه منتهی به تمدید گواهینامه به مدت سه سال دیگر گردید.

مركز آموزش"هما" با تعامل مؤثر و مستمر با سازمان هواپیمایی كشوری، برای چندمین سال پیاپی موفق به كسب مجوز آموزشی Approved Training Organization (ATO) شد. این گواهینامه شامل مجوز برگزاری بسیاری از دوره‌های آموزشی در حوزه حمل و نقل هوایی است.

علاوه بر فعالیت‌های آموزشی، این مركز در زمینه پژوهش هوایی نیز فعالیت می‌کند و به عنوان تنها واحد پژوهشی هواپیمایی زیر نظر دستگاه‌های اجرایی كشور، پروژه‌های پژوهشی هوایی را تعریف، هدایت و اجرا می‌نماید.

علاوه بر فعالیت‌های آموزشی، این مركز در زمینه پژوهش هوایی نیز فعالیت می‌کند و به عنوان تنها واحد پژوهشی هواپیمایی زیر نظر دستگاه‌های اجرایی كشور، پروژه‌های پژوهشی هوایی را تعریف، هدایت و اجرا می‌نماید.