شرایط حمل كالا با هواپیما نسبت به حمل و نقل زمینی و دریایی متفاوت است و محموله‌ها با توجه به ماهیت، وزن، حجم و نوع هواپیمای مورد استفاده در مسیر موردنظر، با هزینه‌های متفاوت، در سه بخش «قابل حمل»، «قابل حمل به مقدار محدود» و «غیرقابل حمل» تقسیم‌بندی می‌شوند.

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" علاوه بر حمل بار با هواپیماهای مسافری خود، با استفاده از ناوگان هواپیماهای باری خود قادر به حمل بارهای مختلف به اكثر نقاط دنیا می‌باشد.

براساس مقررات هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما"، حمل كپسول اكسیژن شخصی به داخل كابین هواپیما ممنوع می‌باشد. در صورت نیاز به استفاده از كپسول اكسیژن در حین پرواز، مراتب باید در زمان خرید بلیت توسط مسافر و پس از تائید پزشك معتمد "هما" به دفاتر فروش اعلام تا اقدامات لازم انجام پذیرد.

مسافرانی كه در نواحی دست، پا یا انگشت دچار آسیب شده‌اند اگر در محل مذكور خونریزی و درد وجود نداشته باشد، بدون محدودیت پذیرفته می‌شوند.

تمامی مسافرانی که دارای معلولیت (بینایی، شنوایی، حرکتی و غیره ...) باشند، لازم است جهت دریافت مساعدت‌های پزشکی هنگام خرید بلیت با مسئولان مربوطه هماهنگی نمایند.

پرواز نوزاد کمتر از ده روز مجاز نمی‌باشد، مگر در صورت نیاز فوری به اقدامات درمانی نوزاد و یا مادر که لازم است از مرکز پزشکی "هما" مجوز داشته باشند.

جانبازان بدون محدودیت پذیرفته می‌شوند مگر اینکه نیاز به مراقبت ویژه و درمان پزشكی داشته باشند.

مسافر نیازمند به تخت بیمار، باید مجوز پزشكی را از مرکز پزشکی هوایی "هما" دریافت نموده و حتماً یك نفر همراه داشته باشد. لازم به ذكر است نوع همراه را پزشك "هما" تعیین می‌نماید.

مسافران مبتلا به آسم، بدون نیاز به مجوز پزشكی "هما" مشروط به داشتن تمامی داروهای شخصی پذیرفته می‌شوند و چنانچه نیاز به اكسیژن داشته باشند باید از مرکز پزشکی هوایی"هما" اخذ مجوز نمایند.

مسافر نابینا به عنوان مسافر کم‌توان تلقی می‌شود و محدودیتی برای انجام پرواز ندارد.

صفحه 7 از 12ابتدا   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  بعدی   انتها