مسافرانی كه جراحی زیبایی پوست و مو، جراحی‌های ناحیه گونه، ابرو و لیزرهای پوستی انجام داده‌اند در صورتی كه نیاز به مراقبت پزشكی و خدمات اضافه در طول پرواز نداشته باشند، پذیرفته می‌شوند.

جراحی چشم کمتر از 48 ساعت نیاز به اخذ مجوز دارد.

مسافر نیازمند به صندلی چرخ‌دار كه قادر به حركت در كابین نیست به همراه یك فرد توانمند پذیرش می‌شود و مهمانداران مجاز به ارائه خدمات ویژه به این مسافر نیستند. چنین مسافرانی اگر به صورت گروهی پرواز می‌كنند باید به ازای هر 2 نفر، یك مسافر توانمند وی را در پرواز همراهی نماید.

جراحی مغز و اعصاب، قلب، عروق و قفسه سینه، ستون فقرات، سوختگی، حاملگی بیش از 28 هفته، جراحی شکم کمتر از دو هفته، شکستگی اندام‌ها کمتر از 72 ساعت، بیماری‌های مسری و عفونی (آبله‌مرغان ، سل و ...) نیاز به اخذ مجوز دارد.  

خانم باردار تا هفته 28 بارداری با نامه پزشک معالج و آخرین سونوگرافی می‌تواند پرواز انجام دهد. از هفته 28 لازم است به مرکز پزشکی هوایی"هما" مراجعه و یا با ارسال مدارک پزشکی اخذ مجوز نماید. 

در صورت بروزهرگونه اشکال و یا نیاز به راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از مهمانداران کمک بگیرید. ضمناً می‌توانید فرم‌های نظرسنجی از مسافران را از سرمهماندار پرواز درخواست نموده و گزارش خود را در آن مکتوب و به ایشان تحویل نمائید.

در پروازهای بین‌المللی سرویس غذایی متناسب با گروه سنی کودک در دو نوع نوزاد (0-2 سال) و کودک (2-12 سال) ارائه می‌گردد. مسافران در صورت تمایل به تغییر نوع سرویس نوزاد به نوع سرویس کودک و یا نوع سرویس کودک به سرویس بزرگسال، می‌توانند درخواست خود را در زمان تهیه بلیت اعلام نمایند.

در زمان تهیه بلیت پروازهای بین‌المللی، امكان درخواست غذاهای مخصوص (براساس لیست غذایی موجود) وجود دارد.

به طور مثال در پروازهای صبحگاهی از مواد با درصد شیرینی بالاتر (كربوهیدرات‌ها) برای تأمین انرژی بیشتر استفاده می‌شود. برای وعده‌های ناهار در پروازها، از مواد تركیبی حاوی قندها و پروتئین‌ها استفاده می‌شود و معمولا برای وعده‌های شام، بیشتر مواد فیبری و پروتئینی مورد توجه قرار می‌گیرند.

غذای مخصوص عبارت است از سرویس غذایی که بنا به محدودیت‌های پزشکی (دیابت، کم کلسترول و ...)، عادات غذایی خاص (انواع رژیم‌های گیاه‌خواری و...) و یا اعتقادی (هندو و ...) و یا دیگر غذاهای مخصوص (غذای دریایی) ارائه می‌گردد.

صفحه 8 از 12ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   انتها