پذیرش و ارسال بار

بر اساس نامه سازمان هواپیمایی کشوری، ورود و پذیرش هر گونه حیوان خانگی در ترمینال مسافری در پروازهای داخلی ممنوع بوده و مسافران می بایست در صورت داشتن حیوان زنده ، به قسمت بار (CARGO) "هما" مراجعه نمایند . در پروازهای داخلی تحویل حیوان زنده به واحد خدمات بار، حداقل 3ساعت قبل از پرواز انجام می پذیرد.

ورود و پذیرش حیوانات خانگی ( سگ و گربه ) در ترمینال مسافری در پروازهای بین المللی با رعایت مقررات و استانداردهای IATA LAR  و ارائه مدارک مربوطه (گواهی بهداشتی،پاسپورت یا شناسنامه، داشتن میکروچیپ و غیره ) در قسمت بار هواپیما امکان پذیر می باشد. نگهداری حیوان خانگی در داخل قفس استاندارد از لحاظ ابعاد مجاز، کف نفوذناپذیر و ظروف آب و غذا مورد نیاز حیوان در طول سفر هوایی از ابتدای ورود به سالن فرودگاه مبدا و خروج از سالن فرودگاه مقصد الزامی است . همچنین خلع قابلیت های دفاعی حیوان خانگی که ممکن است حتی با نگهداری در قفس برای سایر مسافران ایجاد ترس ، ناراحتی و استرس نماید ( مانند بستن پوزه بند برای سگ ها ، دستکش برای گربه ها ) بر حسب مورد الزامی است.

با توجه به محدودیت های حمل حیوان زنده با ناوگان "هما" ، می بایست قبل از پرواز هماهنگی های لازم جهت امکان حمل حیوان با پرواز مسافر عمل آید . حمل حیوان زنده در تایپ های ایرباس 321، ایرباس 320 ، و ATR امکان پذیر نمی باشد. همچنین تا اطلاع ثانوی پذیرش حیوان در داخل کابین مسافری در شبکه پروازی "هما" امکان پذیر نمی باشد.

ورود و پذیرش هرگونه حیوان خانگی در ترمینال مسافری در پروازهای داخلی ممنوع بوده و مسافران می بایست در صورت همراه داشتن حیوان زنده ، به قسمت بار (cargo) شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران مراجعه نمایند. در پروازهای داخلی تحویل حیوان زنده به واحد خدمات بار ، حداقل سه ساعت قبل پرواز انجام می گیرد.

ورود و پذیرش حیوانات خانگی (سگ و گربه) در ترمینال مسافری در پروازهای بین المللی با رعایت مقررات و استانداردهای IATA LAR و ارائه مدارک مربوطه (گواهی بهداشتی ، پاسپورت یا شناسنامه ، داشتن میکرو چیپ و غیره) در قسمت بار هواپیما امکان پذیر است . نگهداری حیوان خانگی در داخل قفس استاندارد از لحاظ ابعاد مجاز ، کف نفوذ ناپذیر و ظروف آب و غذای مورد نیاز حیوان در طول سفر هوایی از ابتدای ورود به سالن فرودگاه مبدا و خروج از سالن فرودگاه مقصد الزامی است . همچنین خلع قابلیت های دفاعی حیوان خانگی که ممکن است حتی با نگهداری در قفس برای سایر مسافران ایجاد ترس، ناراحتی و استرس نماید (مانند بستن پوزه بند برای سگ ها، دستکش برای گربه ها) برحسب مورد الزامی می باشد .

تا اطلاع ثانوی پذیرش حیوان در داخل کابین مسافری در شبکه پروازی "هما" امکان پذیر نمی باشد.

با توجه به محدودیت های حمل حیوان زنده با ناوگان "هما" می بایست قبل از پرواز، هماهنگی های لازم جهت امکان حمل حیوان با پرواز مسافر به عمل آید.

 

کارگو”  به حمل بارهای تجاری در حجم بالا گفته میشود.

در صنعت حمل و نقل هوایی، اصطلاح "صادرات بار" به فرایند پذیرش و ارسال بار به دیگر مقاصد (داخل و یا خارج از کشور) و اصطلاح "واردات  بار" به فرایند پذیرش و ورود بار از دیگر مبادی (داخل و یا خارج از کشور) اطلاق می شود و صرفا برای محمولات تجاری نیست . در این صنعت این اصطلاح برای حمل انواع محمولات در سطح عادی و تجاری استفاده می شود .

 حمل بارهای شخصی مسافران به صورت غیرهمراه در اصطلاح "فریت" نامیده می شود .مسافران  برای مقرون به صرفه بودن هزینه حمل بار ، با این روش می توانند میزان قابل توجهی از بارهای غیر همراه مورد نیاز شخصی خود را به مقصد مورد نظرحمل نماید.

"کارگو”  به حمل بارهای تجاری در حجم بالا گفته میشود.

"وزن محاسباتی" بار وزنی است كه كه با توجه به ابعاد بسته ها محاسبه می شود و كرایه حمل بر مبنای آن دریافت می گردد و با وزن ناخالص بسته (وزن بار به همراه بسته بندی) تفاوت دارد.

بله ؛ برای دریافت مجوز خروج بار از گمرک ، حضور مسافر الزامیست.

زمان  فرایند انجام و هماهنگی امور مربوط به فریت بار تحت تاثیر بسیاری از عوامل تغییر می کند ؛ بنا بر زمان پرواز ، مسافر می بایست از چند روز قبل در ساعات اداری برای انجام امور مربوط به گمرک و ارسال بار اقدام نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر با نمایندگی ها یا دفاتر فروش بار ارتباط برقرار نمایید.

برای آگاهی از مسیرهای پروازی  خارجی"هما" به جدول پروازی ارائه شده در سایت "هما" مراجعه فرمایید.

جهت  مسیرهای پروازی داخلی با شماره 46628856 - 021 تماس حاصل فرمایید . 

صفحه 1 از 4ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  بعدی   انتها