فروش اینترنتی

در صنعت حمل و نقل هوایی، اصطلاح "صادرات بار" به فرایند پذیرش و ارسال بار به دیگر مقاصد (داخل و یا خارج از کشور) و اصطلاح "واردات  بار" به فرایند پذیرش و ورود بار از دیگر مبادی (داخل و یا خارج از کشور) اطلاق می شود و صرفا برای محمولات تجاری نیست . در این صنعت این اصطلاح برای حمل انواع محمولات در سطح عادی و تجاری استفاده می شود .

سن مسافر در زمان آخرین مسیر پروازی در یک بلیت، تعیین کننده نوع مسافر (بزرگسال-کودک-نوزاد) جهت محاسبه نرخ آن می باشد. مسافر از بدو تولد تا 2 سال (1سال و 364 روز) نوزاد، از 2 تا 12 سال (11سال و 364 روز) کودک محسوب می شود. تغییر نوع مسافر پس از صدور بلیت (قبل یا بعد از شروع مسافرت) امکان پذیر نبوده و می بایست بلیت استرداد و بلیت جدید صادر گردد.

در صورت هزینه دار بودن تغییر تاریخ کلاس نرخی اولیه، جریمه مربوطه دریافت و چنانچه کلاس نرخی بالاتری در تاریخ جدید موجود باشد مابه التفاوت نیز اخذ می گردد.

لازم به ذکر است در صورت کاهش نرخ، بلیت امکان تعویض نداشته و صرفا قابل استرداد بوده تا بلیت جدید با نرخ پایین تر صادر گردد.

در صورت نیاز به تغییر بلیت قبل از شروع مسافرت، هزینه تغییر، طبق شرایط و مقررات بلیت اولیه محاسبه و بلیت جدید بر اساس نرخ روز صادر می گردد.

لازم به ذکر است در صورت کاهش نرخ، بلیت امکان تعویض نداشته و صرفا قابل استرداد می باشد.

در شرایط بسیار خاص (همچون تغییر تایپ هواپیما،حضور مسافر با ویلچیر کابین و ...) ممکن است در صورت صلاحدید نمایندگان شرکت هواپیمایی "هما"، صندلی از پیش رزرو شده مسافر تغییر یابد.

بله، این امکان تنها برای مسافرینی که بلیت خود را از طریق سایت هواپیمایی "هما" تهیه می نمایند، وجود دارد.

در حال حاضر رزرو صندلی، مختص مسیر تهران-لندن-تهران و تهران-پاریس-تهران می باشد.

چنانچه  بلیت تهیه شده از سایت، به وسیله سایر دفاتر "هما" تغییر یافته باشد، امکان تعویض مجدد از طریق سایت وجود نداشته و دیگر دفاتر "هما" قادر به انجام آن می باشند .

در صفحه اول سایت، پس از انتخاب مبدا، مقصد و تاریخ مسافرت، تعداد مسافرین می بایست از باکس "مسافر تخفیف دار" انتخاب شود. لازم به ذکر است، امکان تهیه همزمان بلیت مسافر تخفیف دار و مسافر عادی وجود نداشته و فرایند خرید باید به صورت مجزا صورت پذیرد .
 

استعلام لازم جهت صدور بلیت های تخفیف دار، صرفا از طریق اتصال به مرکز اطلاعات آن سازمان (بنیاد شهید یا بهزیستی) صورت گرفته و در صورت مواجهه با بروز هرگونه خطا یا قطعی، ایراد مربوطه تنها از همان سازمان قابل پیگیری می باشد.

الف ) چنانچه بلیت، پس از ثبت نام در سایت و با کاربری شخصی تهیه شده باشد، می بایست پس از انتخاب بخش "ورود" و درج ایمیل و رمز عبور ، رزرو مربوطه را بازیابی نموده و بقیه مراحل تغییر انجام گیرد.

ب) در صورتی که بلیت به عنوان کاربر مهمان خریداری شده باشد، پس از انتخاب گزینه "لیست رزروها" و درج  نام خانوادگی به لاتین و کد رزرو، گزینه تغییر بلیت در دسترس می باشد .

صفحه 1 از 2ابتدا   قبلی   [1]  2  بعدی   انتها