در فرودگاه

وسایل شخصی، پول، جواهرات، اقلام با ارزش و مدارك.

مسافران ملزم به ارائه كارت شناسایی معتبر (شناسنامه، كارت ملی، پاسپورت، گواهینامه رانندگی) در پروازهای داخلی می‌باشند.

براساس مقررات هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما"، ورود هرگــونه حیوان زنده به داخل كــابین هواپیما ممنوع می‌باشد. حمل حیوان زنده در داخل انبار بار هواپیما، براساس مقررات یاتا صورت می‌گیرد و علاوه بر آن، قوانین دولت كشورهای مقصد و ترانزیت باید مدنظر قرار گرفته شود. حمل حیوانات زنده مستلزم پرداخت هزینه می باشد.

 

در این خصوص می بایست به امور جامه‌دان "هما" مستقر در سالن ورودی فرودگاه مقصد مراجعه شود. همكاران ما براساس اطلاعات دریافتی از مسافر ، نسبت به تنظیم فرم‌های مربوطه اقدام می‌كنند. ارائه اطلاعات دقیق‌تر در یافتن بار مفقودی در اسرع وقت كمك شایانی خواهد کرد.

  • فرم «اطلاعات و مشخصات اثاثیه تحویل نشده به مسافر» حاوی یك شماره پیگیری است كه از طریق آن می‌توان از آخرین وضعیت جامه‌دان خود آگاه شد .

ابعاد ساك دستی همراه باید به گونه‌ای باشد كه به راحتی در محفظه مخصوص در بالای سر مسافر قرار گیرد، این ابعاد نبایستی از 56 سانتی‌متر (طول) ، 45 سانتی‌متر (عرض) و 25 سانتی‌متر (ارتفاع) باشد و در مجموع ابعاد نباید از 115 سانتی‌متر تجاوز كند. حداكثر میزان وزن مجاز برای مسافران كلاس عادی 5 كیلوگرم و "هما"كلاس 7 كیلوگرم می‌باشد. هر مسافر تنها مجاز به حمل یك بسته به داخل كابین هواپیما می‌باشد.

در پروازهای داخلی 25 دقیقه و در پروازهای خارجی 60 دقیقه قبل از زمان پرواز باجه‌های پذیرش مسافر بسته می‌شوند.

توصیه می‌گردد در پروازهای خارجی 3 ساعت و در پروازهای داخلی 1 ساعت و 30 دقیقه قبل از زمان پرواز به باجه پذیرش مراجعه شود .