در طول پرواز

در صورت بروزهرگونه اشکال و یا نیاز به راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از مهمانداران کمک بگیرید. ضمناً می‌توانید فرم‌های نظرسنجی از مسافران را از سرمهماندار پرواز درخواست نموده و گزارش خود را در آن مکتوب و به ایشان تحویل نمائید.

در پروازهای بین‌المللی سرویس غذایی متناسب با گروه سنی کودک در دو نوع نوزاد (0-2 سال) و کودک (2-12 سال) ارائه می‌گردد. مسافران در صورت تمایل به تغییر نوع سرویس نوزاد به نوع سرویس کودک و یا نوع سرویس کودک به سرویس بزرگسال، می‌توانند درخواست خود را در زمان تهیه بلیت اعلام نمایند.

در زمان تهیه بلیت پروازهای بین‌المللی، امكان درخواست غذاهای مخصوص (براساس لیست غذایی موجود) وجود دارد.

به طور مثال در پروازهای صبحگاهی از مواد با درصد شیرینی بالاتر (كربوهیدرات‌ها) برای تأمین انرژی بیشتر استفاده می‌شود. برای وعده‌های ناهار در پروازها، از مواد تركیبی حاوی قندها و پروتئین‌ها استفاده می‌شود و معمولا برای وعده‌های شام، بیشتر مواد فیبری و پروتئینی مورد توجه قرار می‌گیرند.

غذای مخصوص عبارت است از سرویس غذایی که بنا به محدودیت‌های پزشکی (دیابت، کم کلسترول و ...)، عادات غذایی خاص (انواع رژیم‌های گیاه‌خواری و...) و یا اعتقادی (هندو و ...) و یا دیگر غذاهای مخصوص (غذای دریایی) ارائه می‌گردد.

قبل از پرواز ترجیحا ً از خوردن مواد غذایی چرب، نوشابه‌های گازدار و مواد سرخ كردنی پرهیز نمائید.

سرویس‌های غذایی، نوشیدنی، سرگرمی، نشریات و. . .

نوع هواپیما، مسیر پرواز، ساعت انجام پرواز، امكانات هواپیما و مدت زمان پرواز

خیر، ورود تمامی وسایل شكستنی، تیز و برنده به داخل كابین ممنوع می‌باشد. همچنین حمل كلیه لوسیون‌ها و كرم‌های آرایشی كه حجم تیوب آنها بیش از 100 میلی‌لیتر باشد، ممنوع است.

خیر، در پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" استعمال دخانیات ممنوع می‌باشد.

صفحه 1 از 2ابتدا   قبلی   [1]  2  بعدی   انتها