جامه‌دان مسافرین

حداکثر وزن هر بسته یا جامه‌دان قابل پذیرش (صرف‌نظر از میزان جامه‌دان رایگان قید شده در بلیت) 23 کیلوگرم می‌باشد و "هما" تعهدی در قبال پارگی زیپ، جدا و یا شکسته شدن قفل، دسته و چرخ جامه‌دان‌های با وزن بالاتر از 23 کیلوگرم نخواهد داشت.

قابل توجه مسافران محترم

به منظور رعایت نكات ایمنی از قرار دادن انواع مایعات از قبیل روغن، سركه و. . . كه باعث آسیب‌دیدگی محتویات جامه‌دان خود و سایر مسافران می‌گردد، خودداری فرمائید.

تمامی خطوط هواپیمایی از جمله "هما" هیچگونه مسئولیتی در قبال مفقود شدن اقلام با ارزش (جواهرات، وجه نقد، مدارك شناسایی و ...) در جامه‌دان‌های پذیرش شده نخواهند داشت. بر همین اساس توصیه می‌گردد این گونه اقلام را درون كیف دستی همراه خود به داخل كابین برده یا با مراجعه به واحد پذیرش بار جهت راهنمایی در خصوص مراحل بیمه نمودن اقلام خود اقدام نمائید.

در این صورت پرسنل "هما" با تشكیل پرونده متناسب با نوع آسیب وارده، شما را جهت تعیین و دریافت غرامت به واحد بیمه حقوقی "هما" واقع در فرودگاه مهرآباد، ادارات مركزی "هما" راهنمایی خواهند نمود.

در پروازهای داخلی حداکثر 500 هزار ریال و در پروازهای خارجی تا 80 دلار آمریکا بیمه تعلق می‌گیرد.

در این صورت اطلاعات و مدارك لازم توسط پرسنل واحد امور جامه‌دان "هما" از مسافر اخذ و در سیستم مكانیزه پیگیری جامه‌دان ثبت می‌گردد. این سیستم به صورت بین‌المللی با فرودگاه‌های دنیا مرتبط است و شما قادر خواهید بود در هر گوشه‌ای از جهان آخرین وضعیت جامه‌دان مفقودی خویش را پیگیری نمائید و به محض پیدا شدن جامه‌دان، پرسنل واحد مذكور شما را مطلع خواهند ساخت.

مسافران محترم می‌بایست مشخصات خود اعم از نام و نام‌خانوادگی، تلفن، آدرس و پست الكترونیكی را به زبان انگلیسی نوشته و به جامه‌دان خود الصاق نمایند. مسافران باید توجه داشته باشند كه به ازای تحویل هر جامه‌دان، یك برچسب رسید جامه‌دان دریافت نمایند.

به جهت شباهت بسیاری از جامه‌دان‌ها با یكدیگر، از تعلق آنها به خود اطمینان حاصل نمائید. بدین منظور برچسب‌های روی جامه‌دان را ملاحظه و آنها را با رسید الصاقی به بلیت خود تطبیق دهید. همچنین درصورتی كه جامه‌دان شما آسیب دیده، دست برده شده و یا مفقود گردیده باشد، خواهشمند است مراتب را فوری و قبل از خروج از فرودگاه به واحد امور جامه‌دان "هما" واقع در ترمینال‌های ورودی اطلاع دهید.

 هنگامی كه کالایی به عنوان جامه‌دان تحویل كانتر پذیرش می‌گردد، می‌بایست دارای بسته‌بندی مناسب و استاندارد باشد. در غیر این صورت شركت هواپیمایی هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص آسیب بسته به عهده نخواهد داشت. در صورتی که بسته به واحد بار "هما" تحویل داده و بارنامه برای آن صادر گردد، مشمول بیمه می‌شود.

اقلامی چون مواد فاسد شدنی، اقلام شكستنی، وجوه نقد، جواهرات، مدارك، مایعات و مواد آتش‌زا و ...

از آنجایی كه این امر سبب به خطر انداختن ایمنی پرواز خواهد شد و نیز به منظور پیشگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، اكیداً توصیه می‌گردد از پذیرش جامه‌دان سایر مسافران تحت هر عنوان خودداری شود چرا كه هرگونه مسئولیت آن با پذیرنده جامه‌دان می‌باشد.

مسافران محترم مجاز به حمل ساک دستی متناسب با ابعاد محفظه بالای سر مسافر و یا زیر صندلی می‌باشند. این ابعاد می‌بایستی از 25*45*56 سانتی‌متر تجاوز ننماید. مجموع ابعاد نباید از 115 سانتی‌متر بیشتر باشد. همچنین وزن جامه‌دان نیز حداکثر 5 کیلوگرم برای مسافران کلاس عادی و 7 کیلوگرم برای مسافران "هما"کلاس می‌باشد.

صفحه 1 از 2ابتدا   قبلی   [1]  2  بعدی   انتها