اين واحد تحت نظارت و سرپرستي مدير كل روابط عمومي انجام وظيفه مي‌نمايد و وظايف آن به شرح ذيل است:
 
انتشار ماهنامه داخل سازماني “پيام هما”
اين نشريه‌ ، هر ماه علاوه بر نشر اخبار داخل سازمان از قبيل عملكرد قسمت‌ها،‌ انتصاب و بازنشستگي افراد، موفقيت‌هاي تخصصي هواپيمايي، پيروزي‌هاي ورزشي و… به درج مقالات علمي در زمينه‌هاي هواپيمايي،‌ رايانه‌اي، مديريت و منابع انساني،‌ بهداشت تن و روان و همچنين تهيه گزارش از واحدها و قسمت‌هاي مختلف “هما” و مصاحبه با مسوولان جهت آگاهي رساني به همكاران نيز مي‌پردازد.
 
انتشار ماهنامه داخل پروازي “هما”
اين نشريه ،‌ يكي از معدود نشريات پرجاذبه‌ي توريستي است كه با هدف اطلاع رساني ايرانگردي، سرگرمي در حين پرواز براي مسافران داخل پرواز انتشار مي‌يابد.
هدف عمده‌ي اين نشريه معرفي جاذبه‌هاي گردشگري ايران از قبيل معرفي شهرها،‌ آداب و رسوم اقوام مختلف ،‌ صنايع دستي ، ‌مكان‌هاي تاريخي و باستاني، زيبايي‌هاي طبيعي، فرهنگ ايرانيان ، آشنايي با مشاهير  و… است.
بررسي رويدادهاي تاريخي ،مصاحبه با چهره هاي هنري، ورزشي روز كه به واسطه موفقيت هايشان نزد مردم شناخته شده اند نيز از مواردي است كه دراين نشريه به آنها پرداخته مي شود.
مجله داخل پروازي هما دو زبانه است وصفحاتي درآن حاوي مطالب به زبان انگليسي براي جذب مخاطبان ساير ملل مي باشد.
 
ساير امور انتشاراتي
علاوه بر نشريات ادواري فوق‌الذكر ، انتشار مواردي نظير ويژه نامه‌ها ، اطلاعيه‌ها ، بروشورهاي اطلاعاتي و…, همچنين مطالعه، كنترل و نظارت بر مطالب و مقالات تهيه شده جهت چاپ در نشريات و ارايه نظرات تخصصي در اين زمينه، به عهده اين واحد است .
 
طراحي و صحنه‌آرايي جشن‌ها , عزاداري‌ها و نمايشگاه‌ها، طراحي كارت‌هاي ويزيت فارسي و لاتين، بيل بورد، پوستر،‌ كارت دعوت ، پاكت ،‌ساك دستي،‌ تقويم‌هاي شمسي و ميلادي، ‌كارت سوار شدن به هواپيما ‌ و انجام كليه كارهاي تبليغاتي ارجاع شده به روابط عمومي از جمله فعاليت‌هاي واحد انتشارات و تبليغات است.
مشاركت و نظارت در انتخاب آژانس‌هاي تبليغاتي ذيصلاح جهت استفاده از خدمات هنري ، چاپي و تبليغاتي آنها و سرپرستي ، هدايت و نظارت بر طرح‌هاي تبليغاتي ارايه شده به لحاظ معرفي بهينه “هما” در عرصه رقابت شركت‌هاي هواپيمايي بازرگاني و حصول اطمينان از حفظ و اعتبار “هما” به عهده واحد انتشارات و تبليغات است.
 
تهيه و ارسال تمامي آگهي‌هاي فراخوان، مناقصه ، مزايده و … و نيز ارسال آن به جرايد و روزنامه‌رسمي و درج در سايت مناقصه ‌گذاري وزارت راه و ترابري از جمله فعاليت‌هاي واحد انتشارات و تبليغات است.
 
 
ارتباط با انتشارات " هما "
  
تلفن  46624421(9821+)
 
دورنگار 46628223(9821+)
 
پست الكترونيك payamhoma@iranair.com