دفتر فروش تلفنی
برای خرید بلیت بصورت تلفنی ابتدا مسافر با شماره (46621888-021) واحد رزرواسیون و فروش تلفنی هما تماس گرفته و با ارایه اطلاعات مورد نیاز شامل مسیر و تاریخ مورد نظر‚ نام و نام خانوادگی کلیه مسافرین ‚ شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل نسبت به رزرو جا اقدام نماید ، سپس اطلاعات رزرواسیون و مبلغ بلیت با شناسه مخصوص بانکی و نحوه پرداخت  آن به شماره تلفن همراه مسافر ارسال می گردد. مسافر می تواند با استفاده از کارت های عضو شتاب و رمز دوم آن مطابق دستورالعمل های ارسالی ، هزینه بلیتها را پرداخت نماید . 
پس از رویت مبلغ پرداختی ‚ همکاران واحد فروش اقدام به صدور بلیت ها نموده وشماره بلیت از طریق پیامک و ایمیل به مسافر اطلاع رسانی می شود.
لازم به ذکر است کلیه مسافرین ورودی به ایران میتوانند با استفاده از خدمات این واحد‚ با ارایه مدارک مورد نیاز بصورت ایمیلی ‚ اقدام به تغییر یا کنسلی بلیت های صادره در دفاتر خارج از ایران نمایند .
 

مسافرت بانوزاد

برای مسافرت اطفال بین ده روزه تا دو سال به همراه والدین منعی برای مسافرت هوایی وجود ندارد مگر اینکه پزشک، سفر با هواپیما را منع کرده باشد.

 
لازم به ذکر است به نوزادان صندلی تعلق نخواهد گرفت مگر اینکه دو نوزاد همراه یکی از والدین مسافرت نمایند که در اینصورت برای نوزاد دوم بایستی صندلی خریداری گردد،بار مجانی همراه نوزاد 10 کیلو گرم و مبلغ بلیت آن 10درصد مبلغ بلیت فرد بزرگسال خواهد بود
نکته: نوزاد ده روزه تا دو ساله باید به همراه والدین مسافرت نماید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به بخش خدمات ویژه- مسافرین دارای نوزاد مراجعه نمایید

مسافران کثیرالسفر

با هما پرواز كنيد ، امتياز بگيريد
ارائه بيش از نيم قرن خدمات به مسافران و همراهان عزيز "هما" افتخار ماست .به پاس اين اعتماد هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران ، براي همسفران وفادار خود امتيازات ويژه اي درنظردارد كه بر اساس آن مسافران كثير السفر مي توانند با عضويت در باشگاه از اين مزايا برخوردار شوند.
همراهان گرامي هما ، شما مي توانيد با تكميل كردن فرم ثبت نام در سايت www.skygift.ir  عضو باشگاه شويد.
مفتخريم كه با ثبت اولين پروازخود در سيستم ،كارت آبي باشگاه را با هماهنگي با دفتر اسکای گیفت به شما تقديم نماييم.
با دريافت كارت آبي skygift همراه شما براي ارائه هرچه بهتر و سريعتر خدمات چه درهنگام خريد بليط و چه در فرودگاه  خواهيم بود .
با كسب امتياز و  دريافت كارت هاي نقره اي و طلايي امكانات وخدمات ويژه اي در تمامي مراحل پروازي (پيش از پرواز ، داخل فرودگاه ، پس از پرواز)  براي شما مسافر وفادار هما در نظر گرفته شده است.
مزاياي كارت نقره اي شامل دريافت اضافه بار رايگان ، اولويت در دريافت بار در فرودگاه و اولويت ذخيره جا، اهداي بليط رايگان و نيز كارت طلايي شامل اضافه بار رايگان ،استفاده از سالن cip، استفاده از تاكسي رايگان داخل شهري از فرودگاه در ايران واهداي بليط رايگان مي باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت باشگاه مسافران کثیرالسفر هما مراجعه نمایید

ممانعت از سوار شدن به دلیل تکمیل ظرفیت

اگر چه شرکت حمل کننده نهایت تلاش خود را جهت تامین صندلی در ازای هر رزرواسیون تایید شده به عمل می آورد، لیکن این امر تضمین قطعی برای صندلی خالی تلقی نمی گردد و در صورت عدم امکان پذیرش مسافر در فرجه های زمانی تعیین شده، علیرغم داشتن جای تایید شده ،به دلیل نبود ظرفیت و صندلی خالی هواپیما، نحوه جبران خسارت براساس مقررات و رویه های اجرایی حاکم بر شرکت حمل کننده می باشد که جزئیات آن در دفتر شرکت هواپیمایی موجود است

پیمان ورشو

آگاهی به مسافران در خصوص حدود مسوولیت(پیمان ورشو)


پیمان ورشو: منظور قانون اجازه الحاق دولت ایران به کنوانسیون یکسان سازی برخی از مقررات حمل و نقل هوایی بین المللی ورشو مورخ 12 اکتبر 1929 و اصلاح بعدی آن ( موسوم به پروتکل لاهه ) مورخ 28 سپتامبر 1955 مصوب 1354 است.زمان حضور در فرودگاه


حداقل زمان لازم برای حضور مسافر در فرودگاه جهت پذیرش در پروازهای داخلی یک ساعت و نیم قبل از زمان پرواز و در پروازهای بین المللی سه ساعت قبل از پرواز است.


تاخیر و لغو پرواز

ممکن است به لحاظ ایمنی ویا هر دلیل دیگری که ایمنی پرواز را به خطر بیاندازد ، پرواز از قبل رزرو شده، باطل شده یا با تاخیر مواجه شود در این حالت صبر و شکیبایی مسافر می تواند کمک شایانی به جبران آن نماید

مدارک سفربلیت ، گذرنامه (کارت ملی برای پروازهای داخلی) ، ویزای کشور مقصد در صورت مسافرت خارجی ، مدارک پزشکی مربوطه در صورت سابقه بیماری ، بیمه سفر و هرگونه مدارکی که در طول سفر ممکن است نیاز باشد

بلیت


1