دفتر فروش تلفنیپشتیبانی فروش اینترنتیدفاتر فروش هما

اخبار هما

1398/5/2 چهارشنبه

ثبت رکورد تعویض موتور ایرباس در یک روز

 
معاون مهندسی و تعمیرات "هما" ، از ثبت رکورد تعویض موتور شماره یک ایرباس A300-600   "هما" در طول کمتر از ۱۷ ساعت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی "هما" ، سیدحسام الدین سیدین در جمع خبرنگاران گفت: قسمت مهندسی و تعمیرات "هما" وظیفه تعمیر و تامین سلامت هواپیماها را بر عهده دارد و طبق برنامههای مدون و دستورالعملهای طراحی شده تمامی اجزا، سیستم ها و بدنه هواپیما تحت کنترل است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در جریان حج تمتع امسال، انجام تمامی پروازها بر عهده "هما" است، پیش از آغاز عملیات حج تمتع، اقدامات گستردهای در زمینه چک های فنی هواپیما داشتیم و همه هواپیماهای مورد استفاده در حج، پیش از آغاز پروازها مورد چک و بازرسی قرار گرفت.
معاون مهندسی و تعمیرات "هما"  افزود: با توجه به اینکه مانیتورینگ فنی هواپیماها همواره در حال انجام است، متوجه شدیم موتور شماره یک ایرباس A300-600   نیاز به تعویض دارد به همین منظور، به مدت یک روز این ایرباس از رده عملیاتی خارج شد و موتور دیگری که در کارگاه موتور ایران ایر تهیه شده بود، به جای موتور شماره یک آن نصب شد.
به گفته سیدین، تمامی مهندسان و تکنسینهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در طول مدت عملیات حج به شهرها و فرودگاه هایی که در آن عملیات حج انجام میشود، اعزام می شوند تا هر کدام از هواپیماهای "هما"   که نیاز به تعمیر و بازرسی داشته باشد، مانیتورینگ شوند.
وی ادامه داد: موتور ایرباس A300-600 "هما"  در طول یک روز، مورد تعویض قرار گرفت؛ اما در شرایط عادی تعویض موتور هواپیما تا سه روز به طول میانجامد، این اقدام در نوع خود یک رکورد محسوب میشود.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در آشیانه تعمیرات "هما"   یک فروند بویینگ ۷۴۷ تحت چک C، یک فروند ای تی آر تحت چک A و این هواپیما در حال تعویض موتور است.
 

 
.
آرشیو مطالب
نسخه قابل چاپ