دفتر فروش تلفنیپشتیبانی فروش اینترنتیدفاتر فروش هما

اخبار هما

1397/5/14 يكشنبهدر مراسم ورود 5 فروند Atr72-600 به ناوگان هما

دکتر شرفبافی: به همه ثابت کردیم «ما می توانیم»

 
مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری سلامی ایران "هما" گفت: تصمیم‌ ما این است که برای توسعه ناوگان ایران ایر متوقف نشویم؛ نظام مقدس جمهوری اسلامی با تدبیر و اراده در مقابل تهدیدات بین‌المللی با منش مذاکره و صلح به خوبی گام برداشته است.
فرزانه شرفبافی، رییس هیات مدیره و مدیر عامل هواپیمایی "هما" امروز در مراسم ورود هواپیماهای ATR گفت: ‌این 5 فروند هواپیما از فرودگاه تولوز فرانسه پرواز کردند و بدون سوخت‌گیری در هیچ کشور اروپایی وارد ایران شدند و سپس در فرودگاه ارومیه سوخت‌گیری کرده و به فرودگاه مهر آباد آمدند که کاری فوق‌العاده بود.
وی افزود: ما 8 روز کاری فرصت داشتیم این هواپیماها را تحویل بگیریم. این کار ما به جهانیان ثابت کرد که «ما می‌توانیم».
مدیر عامل هواپیمایی "هما" با بیان این مطلب که در جلسات کارشناسی هواپیماهای برجامی مدام به ما می‌گفتند مگر می‌توانید مشکل را حل کنید؟ ، اظهار داشت: ما هم می‌گفتیم یا راهی خواهیم یافت و یا راهی خواهیم ساخت؛ چرا که راه نظام جمهوری اسلامی ایران بن‌بست ندارد و خدا را شاکریم که توانستیم در این شرایط ویژه سیاسی کاری برای مردم کرده باشیم.
وی بیان داشت:‌ تصمیم‌ ما این است که برای توسعه ناوگان ایران ایر متوقف نشویم؛ نظام مقدس جمهوری اسلامی با تدبیر و اراده در مقابل تهدیدات بین‌المللی با منش مذاکره و صلح به خوبی گام برداشته؛ تدبیر رئیس‌جمهور در این شرایط ویژه برای کشور چاره‌ساز است و ما از حمایت و پیگیری رییس‌جمهور کشور قدردانی می‌کنیم.
مدیرعامل افزود: آنچه امروز برای شکست تصمیم‌گیری یکطرفه آمریکا علیه ایران رقم خورد حاصل نگرش‌های دقیق رئیس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی بود.
فرزانه شرفبافی در ادامه گفت: 15 مرداد امسال مهلت 90 روزه اداره خزانه‌داری آمریکا برای قطع تدریجی روابط شرکت‌های آمریکایی و اروپایی به ایران است و ما با وجود ابطال مجوز فروش ATR به ایران توانستیم با فرانسوی‌ها و ایتالیایی‌ها جلسات متعدد برگزار کنیم و مجوز تحویل هواپیماهای ساخته شده را بگیریم و هم اینک منتظر ورود بقیه شاپرک‌های "هما" هستیم.
وی اظهار داشت: ‌در تحویل این  ATRها اروپا نشان داد اگر بخواهد می‌تواند از همه شرکت‌های اروپایی حمایت کند.
مدیرعامل ایران ایر ادامه داد: ایران ایر یک سال است از این  ATRها استفاده می‌کند که از بهترین بهره‌برداران منطقه به شمار می‌رود؛ امیدواریم مسیر بازرگانی بهینه این هواپیماها اجرایی شود و این هواپیماها قطعا در کل منطقه توسعه ایجاد می‌کنند.
فرزانه شرفبافی اضافه کرد:‌همچنین از بانک مرکزی و رئیس کل این بانک (آقای همتی) قدردانی می‌کنیم که در ثانیه‌های آخر کمک شایانی به هواپیمایی "هما"کرد.
 
.
آرشیو مطالب
نسخه قابل چاپ