دفتر فروش تلفنیپشتیبانی فروش اینترنتیدفاتر فروش هما

اخبار هما

1397/3/16 چهارشنبه

حضور هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما در هفتاد و چهارمين اجلاس یاتا

 


به گزارش اداره کل روابط عمومی "هما"، این اجلاس که برای سومین بار به میزبانی شرکت هواپیمایی کوانتاس در سیدنی استرالیا برگزار شد شاهد حضور نمایندگان و مدیران عامل ایرلاین های مطرح دنیا و شرکتهای هواپیماسازی بود بنابر این گزارش، بر اساس درخواست کره جنوبی و تصویب اعضای یاتا، اجلاس هفتاد و پنجم در  شهر سئول برگزار خواهد شد.
در اجلاس هفتاد وچهارم در کنار شرکت کوانتاس، بسیاری از کارخانجات سازنده هواپیما ازجمله بوئینگ وایرباس و بسیاری از تولید کنندگان موتور مثل جنرال الکتریک و CFM و حتی مراکز تعمیراتی موتور مثل MTU به صورت مجزا اسپانسر بخش هایی از مراسم بودند. 
لازم به ذکر است از ایران صرفا شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران "هما" شرکت کرده بود که به عنوان تائید کننده Seconder تغییرات آرتیکل یاتا انتخاب شد و درجلسه تصمیم گیری، تغییرات را تائید نمود. این تغییرات در خصوص عضویت دبیرکل یاتا در شورای حکام و ادغام دو کمیته اصلی یاتا بود.

دکتر "فرزانه شرفبافی"، ریاست هیات مدیره و مدیرعامل "هما" در نخستین روز این اجلاس با شرکت در یک مصاحبه ویدیویی (video interview .)درخصوص اهمیت آموزش در شرکت های هوایی و ضرورت توجه به آموزش های تخصصی و سازمانی توامان شرکت نمود که در سایت یاتا انتشار خواهد یافت. 
"هما" در دومين روز اجلاس در همایش WATS شركت نمود. بنابر گزارش ارسالی، در نشست صبح، درخصوص چهار موضوع کلیدی صنعت و آخرین وضعیت آنها بررسی و تبادل نظر صورت گرفت. یکی ازموضوعات مطروحه، ضرورت توجه به برابری جنسیتی در صنعت حمل و نقل هوایی بود که مشخص شد از۲۶۰ ایرلاین عضو یاتا، صرفا، ۱۵ مدیر عامل، خانم هستند. در این خصوص حضور بانوی مدیرعامل "هما"، از نکات قابل توجه برای ایران و خاور میانه به شمار آمد.
مدیرعامل "هما"  در حاشیه این اجلاس، در جلسات متعددی با دست اندرکاران صنعت هوایی شرکت نمود. 
 در جلساتی با BOC و بعضی از شرکت های اجاره دهنده هواپیما بر حمایت قریب به اتفاق بزرگان صنعت از"هما" برای توسعه فعالیت هایش تاکید شد. همچنان در جلساتی با مدیران عامل شرکت های هواپیمایی بزرگ دنیا به ویژه ملاقات با "اکبر الباکر"، مدیرعامل قطر ایرویز ، به موضوع هندلینگ پروازهای قطر در ایران اشاره شد. گفتنی است "الباکر"  طی این اجلاس به عنوان رئیس شورای حکام یاتا انتخاب و به مدت یک سال منصوب شد.
مدیرعامل "هما" همچنین طی جلسه بسیار مهم و ویژه ای با دبیر کل یاتا، به بررسی موضوعات متعددی درخصوص "هما" پرداخت. دکتر"شرفبافی" در این ديدار ضمن اشاره بر نقش تاثیرگذار یاتا، بر لزوم حمایت این سازمان از "هما" در برابر تصمیمات اخیر ترامپ، به عنوان یک سازمان بین المللی تاکید نمود.
یادآور می شود مواضع شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" در خصوص ایمنی، امنیت و پایداری در صنعت برای مدیران ارشد یاتا کاملا روشن و مورد پذیرش است لیکن این شرکت ها برای توسعه همکاریها و حمایت از "هما" از منظر ایمنی پروازها و حفظ  بشردوستی، نیازمند بررسی بیشتر و پیدا کردن راهکارهایی هستند که مورد تحریم امریکا قرار نگیرند.

 
 
.
آرشیو مطالب
نسخه قابل چاپ