دفتر فروش تلفنیپشتیبانی فروش اینترنتیدفاتر فروش هما

اخبار هما

1396/10/10 يكشنبهدر مراسم رسمی ورود دو فروند ATR جدید هما صورت گرفت:

مدیرعامل هما برنامه های این شرکت برای بهره برداری از هواپیماهای جدید را تشریح نمود

 

دکتر فرزانه شرفبافی، مدیرعامل شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" در مراسم ورود هفتمین و هشتمین هواپیمای ATR به هما در جمع میهمانان و مدعوین حاضر در آشیانه انقلاب اسلامی هما طی سخنانی به تشریح اقدامات و برنامه های این شرکت برای استفاده از ناوگان جدید خود پرداخت. وی در ابتدای سخنان خود ضمن گرامیداشت سالروز حماسه 9 دی اظهار داشت:  ۹ دی روز حماسه است و امروز ۹ دی سال ۱۳۹۶  حماسه‌ای از جنس دیگر برای تامین ناوگان جدید در صنعت حمل و نقل هوایی كشور به شمار می رود. این حماسه بر مبنای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، تصمیم سازنده دولت تدبیر و امید و حمایت‌های دلگرم‌كننده وزارت راه و شهرسازی استوار بوده و نتیجه‌اش تحویل ۱۱ فروند هواپیمای نو به "هما" است.
مدیرعامل "هما" افزود: باعث افتخار من است كه توانسته‌ایم صنعتی پیچیده با تكنولوژی بالا و همچنین مشكلات و محیطی پر التهاب را بدین گونه مدیریت كنیم و مطمئن باشید نمی‌توان یك صنعت پیچیده را با نگرشی ساده انگارانه به این خوبی مدیریت كرد. وی ادامه داد: ما در "هما" دارای بیش از ۵۰ سال تجربه هستیم. همه شما می‌دانید بهترین منابع انسانی، بهترین تكنولوژی و همچنین بهترین امكانات در این مدت در اختیار "هما" بوده است كه در حال حاضر نیازمند بازسازی ناوگان، منابع انسانی و ساختار خود است تا بتواند بار دیگر در اوج قرار گیرد و طبق گفته ریاست محترم جمهور لازم است تا برای تحقق این امر ضمن حمایت یكدیگر و همچنین مدیریتی اندیشمندانه این ناوگان را به بهره‌وری لازم برسانیم.
مدیرعامل شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینكه هواپیماهای ATR جدید طول عمر ناوگان هوایی كشور را یك سال کاهش  داده و به ۲۰ سال می‌رساند خاطرنشان ساخت: این امر نشان می‌دهد كه ما باید برای تحویل گرفتن هواپیماهای بیشتر و بهتر قدم‌های بزرگ تری را برداریم. این درحالی است كه تحویل گرفتن هواپیماها تنها موضوع مورد توجه ما نیست بلكه استفاده بهینه از آن‌است كه امر مهمی به شمار می‌رود. ما باید به كارگیری این هواپیماها را در حد بهینه یاد بگیریمو شبكه پروازی، تكنسین‌ها و منابع انسانی قوی، متخصص و متعهد خود را ارتقا دهیم تا به هدف مان برسیم.
دکتر شرفبافی ضمن سپاسگزاری از تمامی دست‌اندركارانی كه زمینه‌ساز انعقاد و پیگیری قراردادهای خرید هواپیما از سوی "هما" شدند اظهار داشت: هواپیماهای ATR برای فعال شدن  به حمیت تمامی قسمت‌های "هما" احتیاج دارند. در این راستا تلاش می‌كنیم تا با توجه به فشار كار بالا و شرایط سخت اقتصادی موجود تصمیم های درستی را در این حوزه اتخاذ نماییم و "هما" را به جایگاه واقعی خود در كشور بازگردانیم.
وی همچنین در خصوص مزیت‌های هواپیماهای ATR گفت: این هواپیماها دارای مزیت رقابتی عجیبی با سایر انواع خود هستند. چراكه كوتاه‌برد هستند و  نشست و برخاست با ایمنی بالاتر در اكثر فرودگاه‌های كشور به ویژه مناطق كم‌برخوردار و شهرهای كوچك را امکان پذیر می سازند.
مدیرعامل "هما" با بیان اینكه قطعا افزایش تردد هواپیماها در یك شهر منجربه گسترش فعالیت‌های اقتصادی در آن منطقه می‌شود افزود: قطعا ارتقای صنعت حمل و نقل هوایی به دلیل ایمنی بالایی كه دارد می‌تواند در مواقع بحرانی بسیار كارساز باشد. به همین دلیل است كه در حال حاضر مورد استقبال زیادی از سوی شهرهای مختلف كشور برای پرواز این هواپیماها از سوی مسوولان وجود دارد.
دکترشرفبافی تاکید کرد: طبق قراردادهای "هما" با شركت ATR، ٢٠ هواپیما باید به ایران تحویل داده شود و ۲۰ فروند می تواند به این تعداد اضافه شود. تاكنون ۸ فروند از این هواپیماها وارد كشور شده و امید است ۱۲ هواپیمای دیگر هرچه سریع تر آماده و به "هما" تحویل داده شود.
به گفته این مقام مسوول، هواپیماهای ATR نباید با مدل هواپیماهای دور برد مدیریت شود بلكه باید بهره‌وری آن افزایش یافته و بیش از ۱۰ ساعت كار كند تا برای هما سودآور باشد.
مدیرعامل "هما" همچنین با اشاره به مصرف سوخت پایین این هواپیماها افزود: نوع ملخ و موتوری که هواپیماهای ATR دارد میزان مصرف سوخت آن را نسبت به سایر هواپیماها به شدت كم می‌كند كه این امر كاهش آلاینده‌های محیط‌ زیستی و صوتی را نیز به همراه خواهد شد.
دکترشرفبافی در پایان خاطرنشان كرد: هواپیماهای ATR می‌تواند در زمان‌هایی كه هواپیماهای جت قادر به نشست و برخاست در فرودگاه ها نیستند به فعالیت خود ادامه دهند.
یادآور می شود در این مراسم دکتر فخریه کاشان، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی و دکتر رضایی، رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز به ایراد سخنانی پرداختند و در انتهای این برنامه یک نشست خبری با حضور خبرنگاران حاضر در مراسم برگزار گردید. 
.
آرشیو مطالب
نسخه قابل چاپ