1394/11/4 يكشنبه مذاکره با شرکت بویینگ بزودی آخوندی: در حال مذاکره برای نوسازی ناوگان هوایی کشور هستیم/پیگیر مجوز برای برقراری خط هوایی با آمریکا
 وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ایران برای نوسازی ناوگان هوایی خود به چند فروند هواپیمای کوتاه برد و 400 فروند هواپیمای برد متوسط و بلند نیاز دارد، گفت: در حال مذاکره برای خرید هواپیما هستیم و هنوز قرارداد خرید 114 هواپیما از ایرباس منعقد نشده است.

 در حال مذاکره برای نوسازی ناوگان هوایی کشور هستیم/پیگیر مجوز برای برقراری خط هوایی با آمریکا
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، عباس آخوندی روز یکشنبه در حاشیه اجلاس هوانوردی «ایران 2016» در گفت وگو با خبرنگاران افزود: اکنون با شرکت های سازنده هواپیما در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم به تدریج عمر متوسط ناوگان هوایی کشور را کاهش دهیم.
وی با اشاره به مذاکرات ایران برای خرید 114 فروند هواپیما از ایرباس گفت: پس از اینکه قرارداد خرید این هواپیماها منعقد شد تحویل آنها طبق جدول مربوطه تعیین خواهد شد تا بتوانیم به تدریج هواپیماهای ایرباس را به شرکت هواپیمایی ایران ایر تحویل دهیم.
وزیر راه با بیان اینکه تحریم ها نه تنها به مردم ایران لطمه زد بلکه همه مردم منطقه نیز از آن آسیب دیدند؛ افزود: بزودی با اجرای قرارداد با شرکت ایرباس، گام های اساسی برای نوسازی ناوگان هوایی خود برخواهیم داشت.
وی گفت: هرچند که شرکت هواپیماسازی بویینگ به دلیل صدور روادید نتوانست در ایران حضور یابد با این حال از حضور این شرکت نیز در ایران استقبال می کنیم.
آخوندی گفت: جمهوری اسلامی ایران با داشتن 67 فرودگاه عملیاتی، به هواپیماهای کوتاه، متوسط و بلندبرد نیاز دارد تا بتوانیم پروازهای هوایی را در کشور و به نقاط مختلف جهان افزایش دهیم.
وی گفت: دولت از هرگونه خرید هواپیما توسط شرکت های داخلی حمایت می کند و امیدواریم به زودی مذاکرات خود را نیز با شرکت بویینگ آغاز کنیم.
وی گفت: هم اکنون از 256 هواپیما،150 فروند هواپیما در ایران عملیلاتی است و تقریبا 40 درصد این هواپیماها زمین گیر هستند.
وزیر راه و شهرسازی درباره برخی مطالب منتشر شده مبنی بر خرید هواپیمای سوخوی روسی نیز گفت: انتشار شایعه خرید هواپیماهای سوخو مربوط به برخی از رسانه هاست؛ هر هواپیمایی که از سازمان هواپیمایی کشوری مجوز پرواز گرفت می تواند وارد ناوگان هوایی کشور شود.
وی درباره برقراری خط هوایی بین ایران و آمریکا نیز افزود: برای برقراری این خط هوایی باید سازمان هواپیمایی کشوری مجوزهای لازم را صادر کند و سازمان هواپیمایی کشوری پیگیر این مساله است.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بر اساس قوانین بین المللی، انجام همه قرادادهای منعقده در این بخش را تضمین می کنیم و همه سرمایه گذاران با امنیت کامل می توانند در ایران در بخش های مختلف صنعت هوانوردی کشور سرمایه گذاری کنند.
منبع: خبرگزاری ایرنا
آرشیو اخبار
نسخه قابل چاپ