1394/4/24 چهارشنبه آغاز مذاكرات بوئينگ با كنگره آمريكا براي فروش هواپيما به ايران
ايران با جمعيت 80 ميليوني در ده سال آينده به 400 تا 500 هواپيماي جديد نياز دارد. در فاز نخست اين فرصت براي بوئينگ و ايرباس وجود دارد كه قراردادهايي به مبلغ 20 ميليارد دلار با ايران ببندند.
  بوئينگ در حال مذاكره با كميته روابط خارجي كنگره آمريكا براي كسب مجوز فروش هواپيما به ايران است.به گزارش عصرايران، مهرداد عمادي مشاور اقتصادي اتحاديه اروپا در مصاحبه با بي بي سي گفت كه شركت هواپيماسازي بوئينگ به دنبال اعزام هياتي به تهران براي بررسي تعاملات اقتصادي جديد با ايران است.شركت آمريكايي بوئينگ قبل از اين هم پس از دريافت مجوز از وزارت خزانه داري آمريكا، خدمات مربوط به هواپيماهاي غير نظامي به ايران فروخته بود.ايران از سوي آمريكا تحت تحريم فروش هواپيما و خدمات مربوط به اين حوزه است.بوئينگ و ايرباس دو غول هواپيماسازي جهان هستند.ايران به دليل تحريم ها، قادر به خريد مستقيم هواپيما از ايرباس يا بوئينگ نيست به همين دليل از ناوگان قديمي هوايي برخوردار است.
 برآوردهاي كارشناسان صنعت هواپيمايي حاكي از ان است كه با لغو تحريم ها، شركت هاي هواپيمايي و مشخصاً بوئينگ و ايرباس اين فرصت را خواهند يافت كه در مرحله نخست ، قراردادهايي به ارزش  20 ميليارد دلار با ايران امضا كنند.
 پيشتر فرهاد پرورش رئيس ايران اير اعلام كرده بود: ايران قصد دارد به محض كاسته شدن از تحريم ها 100 فروند هواپيما از شركت هاي معتبر خريداري كند.
  ايران با جمعيت 80 ميليوني در ده سال آينده به 400 تا 500 هواپيماي جديد نياز دارد.
منبع: عصر ايران
آرشیو اخبار
نسخه قابل چاپ