1394/3/18 دوشنبه حمل و نقل هوايي كشور و بازار آن توسط كشورهاي حاشيه خليج فارس از بين رفته است
عضو كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر ملي بودن شركت هواپيمايي هما و اهميت ويژه اين شركت هواپيمايي، گفت: شركت هواپيمايي هما به عنوان يك شركت ملي همواره به وظايف خود پايبند بوده و حق مضاعفي بر گردن كشور دارد. 
 
عباس فلاحي باباجان افزود: شركت هواپيمايي هما در وضعيت سخت تحريمي توانست سيستم حمل و نقل هوايي كشور را تا حدودي سرپا نگه داشته و در مقايسه با بسياري از كشورها بحران هاي هوايي را كنترل كند. 
وي با اشاره به وجود برخي از مشكلات ناشي از تحريم ها براي شركت هاي هواپيمايي كشورمان، گفت: حمايت از شركت هاي هواپيمايي در دستور كار مجلس و به ويژه كميسيون عمران است. 
 نماينده اهر و هريس در مجلس با اشاره به حضور وزير راه و شهرسازي به همراه معاونان خود در كميسيون عمران مجلس، گفت: يكي از دغدغه هاي اصلي كميسيون عمران مجلس و وزارت راه و شهرسازي رفع مشكلات فعلي شركت هاي هواپيمايي است. 
 وي همچنين افزود: با توجه به شرايط تحريمي كه ما در سال هاي گذشته داشته ايم و شركت هاي هواپيمايي با مشكلاتي در زمينه خريد هواپيما و يا قطعات آن رو به رو بوده اند شركت هاي هواپيمايي آسيب هاي جدي و زيادي را متحمل شده اند. 
 عضو كميسيون عمران مجلس افزود: سيستم حمل و نقل هوايي كشور و بازار آن توسط كشورهاي حاشيه خليج فارس تقريبا از بين رفته است و ما در تلاش هستيم تا اين بازار را به كشور برگردانيم و به طور كلي وضعيت شركت هاي هواپيمايي را بهبود بخشيم. 
 وي با تاكيد بر اينكه، صنعت هواپيمايي كشور يكي از مهم ترين و تاثيرگذار ترين عوامل در صنعت گردشگري محسوب مي شود و در سال هاي اخير بر اهميت آن بارها تاكيد شده است، حمايت از سرمايه گذاري بخش خصوصي را در توسعه حمل و نقل هوايي و همچنين توسعه گردشگري بسيار راهگشا دانست.
منبع: ايرنا
آرشیو اخبار
نسخه قابل چاپ