1394/3/18 دوشنبه رييس سازمان هواپيمايي كشوري: به دنبال افزايش قيمت بليط هواپيما نيستيم

رييس سازمان هواپيمايي كشوري گفت: هواپيمايي كشوري به دنبال افزايش قيمت بليط‌ها نيست و فعلاً براي افزايش قيمت‌ها برنامه‌اي ندارد.

به گزارش خبرنگار ايسنا در منطقه كوير، عليرضا جهانگيريان امروز، يكشنبه هفدهم خردادماه 94 در حاشيه بازديد از فرودگاه كرمان در جمع خبرنگاران اظهار كرد: فرودگاه كرمان يكي از پنج فرودگاه فعال كشور و در كنار آن يك مركز آموزشي مهم مشغول فعاليت است.
جهانگيريان با اشاره به اينكه ظرفيت‌هاي استان كرمان بسيار زياد است افزود: ظرفيت‌هاي استان بيش از امكاناتي است كه در اختيار مردم قرار مي‌گيرد بنابراين بايد بررسي‌هاي لازم جهت توسعه زيرساخت‌ها انجام و در برگشت نيز برنامه‌هايي در اين زمينه تدوين شود.
رييس سازمان هواپيمايي كشوري سپس تاكيد كرد: يكي از نيازهاي فرودگاه كرمان، وجود ترمينالي متناسب با نيازهاي مردم و همچنين تعداد پروازها به ويژه پروازهاي بزرگ است بنابراين راهكارهاي لازم در اين زمينه بايد بررسي و هزينه و زمان‌بندي مورد نياز اعلام شود و بعد از آن چنانچه احداث ترمينال جيد مقرون به صرفه نباشد، ترمينال كنوني توسعه خواهد يافت.
جهانگيريان در پاسخ به امكان بين‌المللي شدن فرودگاه كرمان تصريح كرد: درواقع ظرفيت‌هاي اين استان امكان توسعه در حوزه‌هاي مختلف از جمله بين‌المللي شدن فرودگاه را فراهم مي‌كند اما وقوع اين امر نيازمند بررسي و همچنين پيگيري از جانب مسوولين كرمان است.
معاون وزير راه و شهرسازي سپس گفت: خوشبختانه از زمان تصويب آئين‌نامه حقوق مسافر در شوراي عالي هواپيمايي و از تاريخ 15 ارديبهشت‌ماه كه اين آئين‌نامه به مرحله اجرا درآمده است شاهد افزايش رضايت مسافران در سطح كشور بوده‌ايم.وي با اشاره به اينكه در مدت دو تا سه ماه گذشته 20 درصد به تعداد صندلي‌هاي پروازي كشور افزوده شده است اظهار كرد: در مجموع با آماده پرواز شدن هواپيماهاي جديد تعداد 28 هزار صندلي خواهيم داشت كه در روند پروازها خصوصا پروازهاي بين‌المللي در مقاصد جديد و مسيرهاي بدون توقف تاثير قابل ملاحظه‌اي خواهد داشت.
جهانگيريان افزود: البته براساس نرم بين‌المللي نياز كشور ما به 40 هزار صندلي است كه تاكنون اين ميزان محقق شده است.
رييس سازمان هواپيمايي كشوري در مورد تعجيل در برخي پرواز يادآور شد: چنين اتفاقي نبايد بدون اطلاع انجام شود و در صورت هرگونه اتفاق بايد به مسافر آگاهي‌هاي لازم داده شود و در صورتي كه مسافري شكايت داشته باشد بايد به فرودگاه و هواپيمايي كشوري مراجعه كند.جهانگيريان در پاسخ به سوال خبرنگار ايسنا مبني بر اينكه آيا با افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي تغييراتي در قيمت بليط هواپيما شاهد خواهيم بود؟ خاطرنشان كرد: هواپيمايي كشوري به دنبال افزايش قيمت بليط‌ها نيست اما با مشاركت شركت هواپيمايي در حال مطالعه هزينه‌ها و درآمدها هستيم و فعلاً براي افزايش قيمت‌ها برنامه‌اي نداريم.

منبع: ايسنا
آرشیو اخبار
نسخه قابل چاپ