فروش اینترنتی
1395/7/26 دوشنبه افزایش خدمات هما در سامانه فروش اینترنتی بلیت سامانه فروش اینترنتی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" ، درآینده نزدیک به دارندگان  کارت های اعتباری اروپایی نیز خدمات فروش  بلیت را ارائه می نماید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی "هما"، سید محمد جلالی ،مدیر فروش اینترنتی "هما"در استانه اولین سال فعالیت سامانه فروش اینترنتی افزود : سیستم جدید فروش اینترنتی بلیت پروازهای "هما" توسط واحد فناوری اطلاعات با مشاوره تیم بازرگانی این شرکت طراحی و پیاده سازی شده است و مسافران می توانند با مراجعه به وب سایت رسمی هواپیمایی "هما" iranair.com  از طریق  کارت های بانکی عضو شبکه شتاب بلیت خودرا خریداری نمایند.

جلالی در خصوص این سامانه گفت: اولین سیستم فروش اینترنتی "هما"در سال 1387 راه اندازی شد که فقط در بخش فروش بلیت پروازهای داخلی فعال بود. بنابر این به منظور افزایش رضایت مندی مشتریان، سامانه جدید با پیشرفته ترین تکنولوژی روز و نیاز مسافرین طراحی و برنامه نویسی شد.
وی درخصوص عملکرد این سامانه افزود: سامانه جدید کاملا مانند یک دفتر فروش هما عمل می نماید و هیچگونه محدودیت ویا تفاوتی برای فروش بلیت پروازهای داخلی وبین المللی ،ظرفیت صندلی، قوانین و مقررات و نرخ مسیر نسبت به دفاتر "هما" ندارد.
از ابتدای شروع فعالیت این سامانه تاکنون خرید از آن بیش از پنجاه درصد رشد داشته است و  بیشتر مسافران در مسیرهای داخلی شیراز، مشهد و بوشهر و در مسیرهای بین المللی آمستردام ،لندن و فرانکفورت بلیت های خود را از طریق این سامانه خریداری کرده اند.درهمین راستا جهت سهولت تهیه بلیت برای مسافرین خارج ازکشور نیز با چند شرکت بین المللی ارایه دهنده سرویس های card credit  (کارت های پرداخت خارجی )درحال مذاکره هستیم و امیدواریم با رفع محدودیت در زمینه تبادلات مالی این خدمت نیز امکان پذیر گردد.
جلالی درخصوص محاسبه نرخ بلیت دراین سامانه افزود: نرخ مسیرها دراین سیستم به صورت هوشمند از سیستم نرخی "هما" استفاده می کند و دخل وتصرف درآن توسط نیروی انسانی امکان پذیر نیست.
مدیر فروش اینترنتی "هما" در خصوص چگونگی استرداد بلیت های اینترنتی گفت: درحال حاضر این تنها سامانه فروش اینترنتی در کشور است که قابلیت استرداد بلیت های خریداری شده را برای کاربر به شکل خودکار فراهم می کند وخریدار می تواند بلیت خودرا ازطریق سامانه استرداد نمایدو وجه بلیت در کمترین زمان به حساب کارت پرداخت شده واریز می گردد. تغییر تاریخ پرواز بلیت های اینترنتی درحال حاضردر دفاتر هما و نیز از طریق دفتر فروش تلفنی هما 46621888 امکان پذیر است .
منبع: اداره کل روابط عمومی هما
آرشیو اخبار
نسخه قابل چاپ